artykuły z serii "Czy można pakować próżniowo?"

CZY MOŻNA PAKOWAĆ PRÓŻNIOWO SAŁATĘ?

Tak, możesz pakować próżniowo sałatę. Zazwyczaj sałata zapakowaniu próżniowo może być przechowywana w lodówce do dwóch tygodni, ponad dwukrotnie dłużej niż zwykle (przez trzy do sześciu dni)! Zacznij od przygotowania sałaty, tak jak chcesz. Następnie dokładnie umyj i użyj suszarki do sałatek w celu jej wysuszenia. Aby uzyskać najlepsze wyniki, możesz też chcieć z blanszować sałatę przed zapakowaniem w woreczek próżniowy. Po oczyszczeniu i wysuszeniu sałaty możesz ją zapakować.

Aby uniknąć zgniecenia podczas pakowania, zalecamy zamykanie sałaty w pojemnikach próżniowych.

Specjalne pojemniki są dostępne w wielu rozmiarach i są idealne dla tych, którzy mają próżniowej maszyny uszczelniającej z funkcją usuwania powietrza z pojemników.

Jeśli masz zgrzewarkę próżniową i zewnętrzne opakowania próżniowe, wykonaj następujące kroki. Aby uszczelnić, dodaj sałatę do pojemnika i przymocuj pokrywkę. Obróć pokrętło na górze, aż strzałka będzie wskazywać „Vacuum”. Przymocuj jeden koniec węża do pojemnika, a drugi koniec do portu akcesoriów w urządzeniu próżniowym. Uruchom maszynę zgodnie z dołączonymi instrukcjami. Następnie obróć pokrętło na pojemniku do pozycji „Zablokuj” i wyjmij wąż.

Możliwe jest zamykanie sałaty w próżniowej torebce, pod warunkiem, że urządzenie ma ustawienie stopniowej próżni (Soft Air) lub umożliwia uszczelnienie torebki bez usuwania całego powietrza. W zapakowanej i zamkniętej torbie sałata pozostanie świeża dłużej niż byłaby przechowywana w otwartym pojemniku, chociaż nie przetrwa tak długo, jak w pojemniku próżniowym.

Teraz, gdy wiesz, jak zapakować sałatę, oto kolejna przydatna wskazówka. Możesz przygotować dużą partię swojego ulubionego przepisu na sałatkę i podzielić ją na wiele pojemników lub torebek, aby zaoszczędzić na codzienne lunche! Zalecamy dodanie sosu bezpośrednio przed zjedzeniem sałatki, ponieważ przechowywanie go w pojemniku lub torbie spowoduje więdnięcie. Jeśli masz ulubiony przepis na sałatkę, daj nam znać w komentarzach poniżej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *