Blog

ZAPASY NA SYTUACJE AWARYJNE? CO NALEŻY PRZECHOWYWAĆ?

Czy kiedykolwiek utknąłeś w domu z powodu złej pogody lub innego zagrożenia?

Jeśli tak, to wiesz się, jak to jest gdy zabraknie jedzenia i innych niezbędnych rzeczy, bez możliwości uzyskania ich więcej. Czasami katastrofa uderza w tej czy innej części świata, powodując, że ludzie zostają uwięzieni w swoich domach, dlatego mądrze jest przechowywać zapas podstawowych produktów na wypadek takiej sytuacji. Ale jakie towary powinieneś przechowywać? Oto przydatna lista polecanych przedmiotów.

Leki

Jeśli bierzesz jakieś leki, pamiętaj o regularnym zaopatrzeniu w wystarczającą ilością na następny tydzień lub dłużej. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę potrzeby medyczne wszystkich pozostałych członków rodziny mieszkających z Tobą, a także potrzeby Twoich zwierząt domowych. Należy również utrzymywać zapasy produktów pierwszej pomocy, takich jak tabletki przeciwbólowe i opaski.

Produkty spożywcze o długim okresie trwałości

Nieotwarte puszki, słoiki i butelki z jedzeniem pozostaną świeże przez długi czas, nawet bez chłodzenia, więc warto zaopatrzyć się w ich dużą ilość. Wybierz opcje wysokobiałkowe, takie jak fasolka po bretońsku i masło orzechowe. W przypadku odcięcia dostaw energii elektrycznej i braku możliwości wyjścia do sklepów, dobrze sobie poradzisz z tymi odżywczymi produktami. Sucha żywność, taka jak płatki zbożowe, zboża i makarony, będą również dobrze się przechowywać w szczelnie zamkniętych workach. Jeśli lubisz płatki owsiane na śniadanie, zachowaj kilka paczek i być może paczkę pożywnych suszonych owoców do zmieszania. Na koniec pamiętaj, aby zaopatrzyć swoje zwierzaki.

Żywność do zamrażania

Jeśli kiedykolwiek będziesz izolowany w domu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoje zapasy energii elektrycznej pozostaną niezmienione, więc wykorzystaj w pełni swoją zamrażarkę, woreczki próżniowe oraz pakowarkę próżniowa. Kupuj dodatkowe mięso, ryby lub inne łatwo psujące się dania główne do długotrwałego przechowywania. Warzywa i owoce blanszowane również dobrze się zachowają, zapewniając zdrową i urozmaiconą dietę. Dlaczego nie zapakować także kilku deserów podnoszących na duchu?

Napoje

Jeśli kiedykolwiek utkniesz w domu, możesz cieszyć się ożywczą herbatą lub kawą, a może też coś mocniejszego. Dzieci chętnie będą mieć pod ręką swoje ulubione napoje, a może gorącą czekoladę na dobranoc. Woda zawsze jest pod ręką. Niektóre rodzaje napojów mogą leżeć dłużej niż inne, a świeże napoje, takie jak mleko, nie nadają się do długotrwałego przechowywania, z wyjątkiem zamrażarki, więc sprawdź wszystkie napoje przed dodaniem do spiżarni.

Produkty higieniczne i domowe

Nie chciałbyś aby zabrakło Ci papieru toaletowego po zamknięciu Cię w domu, więc przechowuj go w szafkach wraz z innymi niezbędnymi produktami, takimi jak mydło i pasta do zębów. Możesz również dodać do domowych środków czystości, abyś mógł utrzymać swój dom świeży i lśniący, niezależnie od sytuacji na zewnątrz. Nie zapomnij też o proszku do prania.

Alternatywne oświetlenie

Zła pogoda lub inne zagrożenia może czasami powodować przerwy w dostawie prądu, dlatego dobrze jest mieć przy sobie kilka latarek, na wszelki wypadek z pełnymi bateriami. Świece będą również mile widziane w ciemną noc, wraz z zapalniczką lub zapałkami. Lampa naftowa może okazać się mądrą inwestycją, będąc stosunkowo bezpieczną i wydajną. W zależności od tego, jak daleko chcesz podjąć środki awaryjne, możesz rozważyć zakup grzejnika olejowego lub kuchenki gazowej lub innych urządzeń z własnym zasilaniem. Jeśli masz otwarty ogień w kominku, zbierz rezerwę drewna i węgla na ten okres.

Dzięki tym praktycznym wskazówkom możesz teraz zacząć robić zakupy. Po ustawieniu ciężkich zakupach możesz spokojnie usiąść i zrelaksować się. Prawdopodobnie, nigdy nie będziesz musiał dotykać tych zapasów, ale ich posiadanie zapewni ci doskonały spokój ducha.

Zobacz również: Tabela z czasem przechowywania żywności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *