artykuły z serii "Czy można pakować próżniowo?"

CZY MOŻNA PAKOWAĆ PRÓŻNIOWO ZIEMNIAKI?

Według wielu źródeł ziemniaki są najczęściej spożywanym warzywem w Polsce; ciągle jemy! Ziemniaki są łatwą i popularną uprawą, możliwą do uprawy nawet w domu.

Nic dziwnego, że wiele osób pyta nas, czy ziemniaki można pakować próżniowo. Odpowiedź brzmi: tak, ale ziemniak to kapryśna sztuka, jeśli chodzi o przechowywanie. Próba zapakowania próżniowego i zamrożenia surowego ziemniaka po prostu nie działa. Musisz przygotować ziemniaki do przechowywania.

PURE ZiemniaczanE

Jednym z najprostszych sposobów pakowania i przechowywania ziemniaków są pure ziemniaczane. Przygotuj partię swoich ulubionych tłuczonych ziemniaków. Następnie ułóż paszteciki na tacce wyłożonej pergaminem. Umieść arkusz w zamrażarce i zaczekaj aż placki będą twarde. Przenieś pure ziemniaczane do próżniowego woreczka Moletowanego DIAMOND i zapakuj.

Frytki

Oczywiście frytki są najpopularniejszym zastosowaniem ziemniaków. Możesz je również zapakować próżniowo. Potnij ziemniaki na frytki i smaż je przez krótki czas, ale wyjmij je, zanim się zrumienią. Odsącz je z oleju i zamróź na arkuszu papieru. Po zamrożeniu przenieś frytki do worka do opakowania próżniowego. Kiedy będziesz gotowy je zjeść, po prostu wyjmij je z torby i dokończ smażenie.

ODWODNIONE Ziemniaki

Innym świetnym sposobem przechowywania ziemniaków jest pokrojenie ich na plasterki lub kostki (w zależności od tego, do czego ich używasz) i odwodnienie. Po wyschnięciu możesz je zapakować próżniowo. Gdy będziesz gotowy do ich użycia, odwodnione ziemniaki można ponownie „uwodnić”, dodając je do zup i gulaszów lub gotując.

DOBRZE Upieczone ziemniaki

Jeśli lubisz dobrze upieczone ziemniaki, dlaczego nie zaoszczędzić czasu na obiedzie, robiąc wcześniej partię ziemniaczków, aby zaoszczędzić czas później? Nie będziesz mógł zapakować ich próżniowo w workach, ale mogą być przechowywać w zamrażarce, gdy są zapakowane w próżniowym pojemniku. Gdy będziesz mieć na nie ochotę, po prostu wyciągnij jedną partię, Szybko podgrzej i ponownie uszczelnij resztę.

Ziemniaki Sous Vide

To bardzo łatwy sposób, aby mieć idealne ziemniaki gotowe do użycia w zamrażarce. Wypróbuj ten przepis na ziemniaki Easy Sous Vide

Podsumowując, ziemniaki można uszczelnić próżniowo, ale trzeba będzie wykazać się kreatywnością. Plusem jest to, że przygotowanie ich przed zapieczętowaniem znacznie przyspiesza przygotowywanie obiadu!

Czy masz jakieś kreatywne sposoby przechowywania ziemniaków? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *